054-5722692

בואו נשמור על קשר

ראשון-חמישי: 09.00 - 17.00

בתיאום מראש

ניר גלים

נורית 2

מאמרים

ANTIBIOTICS01

כיפת ברזל. מערכת היירוט המופלאה שבה וכיכבה גם בסבבי האש השבוע, כולל הפתעה מבחינת הציבור הרחב: הודעה של צה"ל כי המערכת הצליחה ליירט לראשונה פצצות מרגמה ששוגרו ליישובים סמוכי־גדר. במערכת הביטחון יש חילוקי דעות האם נכון היה "לדבר" על זה, אבל מרגע שהסוד נחשף אפשר לציין כי הניסיון למצוא פתרון לאיות המרגמות – כמו גם לאיות המנהרות – הוצג במקום גבוה בסדר העדיפויות לאחר צוק איתן. כדי ליירט מרגמות שפוגעות במטרתן בתוך שניות ספורות ואחרי מסלול נמוך למדי, היה צורך לשפר מאוד את מכ"ם הגילוי ואת התוכנה המאפשרת שיגור אמצעי יירוט באופן מיידי.

יירוט פצצות מרגמה הוא (עוד) הישג טכנולוגי מדהים של התעשיות הביטחוניות ושל משרד הביטחון. הפתרון כולל עשרות מכ"מים שהוצבו, גם כדי לשפר את ההרתעה לתושבים.

(עמיר רפפורט, "עימות מוגבל", עיתון מקור ראשון, יומן, 1.6.2018, עמ' 9)

הטיפול ברקטות ובפצמ"רים בעזרת מערכת כיפת ברזל הוא טיפול סימפטומטי. הוא דואג שהרקטה והפצמ"ר לא ייפלו בשטח מיושב אדם, וממילא לא יגרמו לאבדות בנפש. אבל מערכת זו אינה יכולה למנוע את הירי הבא. היא אינה מטפלת בגורמים ובסיבות אלא בתסמינים בלבד.

כך בדיוק פועלות התרופות. דלקת בעור, דרך משל, לא צצה יש מאין. יש לה גורם וסיבה. מתן אנטיביוטיקה יחסל את הדלקת בתוך ימים אחדים, אבל הגורם יישאר, ויפיק דלקת חדשה, אולי במקום אחר בגוף.

שיטת הבריאות הטבעית אינה מטפלת בתסמינים כלל, אלא בגורמים בלבד, ולמען האמת גם בגורמי המחלה היא אינה מטפלת באופן ישיר, אלא רק מייצרת את התנאים הנכונים לגוף לטפל בגורמים בכוחות עצמו. כך יוצא שהדלקת תישאר "לא מטופלת" בשיטת הבריאות הטבעית, ותחלוף מאליה, אבל העדר הטיפול מאפשר לגוף לנקז החוצה את הגורם, שהוא רעלים שהצטברו בגוף.

רוצה תוצאות מיידיות?

צור קשר עם ד"ר רפאל זר