054-5722692

בואו נשמור על קשר

ראשון-חמישי: 09.00 - 17.00

בתיאום מראש

ניר גלים

נורית 2

מאמרים

VEGETABLES01

בילדותי, כאשר הוגש לשולחן מאכל המבוסס על ירקות, אבא נהג לומר: ירקות אינם אוכל אלא משקה. הוא התכוון, מן הסתם, לכך ש: [א] ירקות מכילים אחוז גבוה של מים; [ב] ירקות אינם משׂביעים.

ואכן, עגבנייה, מלפפון, חסה, סלרי, צנונית וכו' מכילים לכל הפחות 90% מים. אז אפשר לסכם סיכום ביניים ולומר שמחצית מנימוקיו של אבא נכונים.

רוב מוחלט של האנשים הבאים לקבל ממני ייעוץ, נבהלים כשאני מציע להם תכנית תזונה המבוססת ברובהּ על ירקות. הנימוקים שלהם מתמצים בדרך כלל בסעיף השני שבנימוקי אבא: ירקות אינם משׂביעים. מה נאכל?! נהיה רעבים כל הזמן!

כמו מוסכמות רבות אחרות המסתובבות לא קשורות בחברה האנושית, גם שאלת היכולת של הירקות להשׂביע לא נבדקה די הצורך.

לאחרונה הגיע אליי אדם ולו בעיות במערכת העיכול. לאחר תשאול יסודי הגשתי לו תכנית תזונה המבוססת בעיקרהּ על פירות וירקות חיים. ראיתי את העננה שחלפה על פניו כשהזכרתי את המילה 'ירקות', ואמרתי: "פירות מעניקים אנרגיה זמינה ומהירה לגוף, ירקות משׂביעים לאורך זמן". בתגובה קבלתי צחוק מצלצל. הצחוק יפה לבריאות, כידוע.

כמה ימים לאחר הפגישה, הגיע אותו אדם לקבל הדרכה נקודתית נוספת. הוא סיפר שתחילה חשש מאוד שלא יעמוד בכבוד בתכנית התזונה שקיבל, אבל כעת הוא רואה שהחשש העיקרי – ניטל עוקצו; הוא אינו רעב כלל. הוא אוכל בבוקר פירות, בצהריים ובערב ירקות, ומוסיף קטניות מונבטות בערב. הוא אינו זקוק לארוחות ביניים. ואז אמר, ביוזמתו ומבלי שדחקתי בו: "לא האמנתי, אבל עובדה היא שירקות משׂביעים אותי לאורך שעות". הוא אוכל ארוחת ירקות בשעה 13:00, ועד השעה 18:00 אינו מכניס דבר לפיו.

אם פירות הם מקור האנרגיה של הגוף, ירקות הם אבני הבניין שלו. יש בהם כל מה שהגוף זקוק לו, ואכילה של מגוון ירקות בכל יום מעניקה לגוף את כל צרכיו, וממילא מעניקה לו גם תחושת שׂובע.

נסו ותיווכחו!...

רוצה תוצאות מיידיות?

צור קשר עם ד"ר רפאל זר