054-5722692

בואו נשמור על קשר

ראשון-חמישי: 09.00 - 17.00

בתיאום מראש

ניר גלים

נורית 2

מאמרים

מזון

שיטת הבריאות הטבעית איננה חדשה. היא רק נראית חדשה ומהפכנית למי שהורגל בדרך החשיבה של הרפואה המערבית המודרנית, שלפיה מחלות "באות" על האדם, חלקן מסיבות הידועות לנו וחלקן באופן אקראי, והאדם לא יכול להתרפא מהן ללא עזרה או התערבות חיצוניות.

האדם שונה מאוד מכל בעלי החיים. זו אקסיומה שאין טעם להתאמץ להביא לה ראיות. אבל יש לדייק ולומר כי השוני היסודי בין האדם ובין בעלי החיים הוא בכל מה שמתרחש בראש, אבל בתחום הפיסיולוגי אנחנו דומים אלה לאלה למדיי, האדם ובעלי החיים. אין חולק על כך שמכל בעלי החיים, אלה הדומים לנו ביותר הם הפרימטים (הקופים). מבנה גופם ומערכות הגוף שלהם מזכירים מאוד את אלה של האדם.

האם גם הקופים (בטבע) חולים בכל המחלות שבהן חולים בני האדם?

האם קוף חולה יכול להבריא רק בעזרת תרופות? ומה יעלה בגורלו של קוף חולה שלא טופל בתרופות?

האם בתוך קבוצת קופים ממין אחד נוכל להצביע על כמה פרטים שאינם אוהבים לאכול את המזון ששאר הקבוצה אוכלת?

האם יש בנמצא קוף הסבור כי המזון שאוכלים חבריו לקבוצה אינו מתאים לו, כי כל קוף שונה מחברו?

נוכל להמשיך ולהכביר שאלות כאלה ואחרות, אך נראה שהתשובות לשאלות אלה ברורות; קופים - כשאר בעלי החיים שמקומם בטבע - חולים לעתים נדירות. כאשר קוף חולה הוא מפסיק לאכול עד להבראתו המלאה, ודרך ריפוי זו מוּכחת כיעילה ביותר ברוב המקרים.כל הקופים ממין אחד אוכלים בדיוק אותו האוכל, והוא מתאים לכולם היטב, בלי יוצאים מהכלל.

מה מביא אותנו, אם כן, לחשוב שאנחנו שונים? שהמחלות באות עלינו באקראי, בגורל רע? שהריפוי יבוא רק בעזרת אנטיביוטיקה שירשום לנו הרופא? שדרך תזונה אחת אינה מתאימה לכל אדם? יש להניח שכל המחשבות והתובנות הללו בטעות יסודם.

הנה מה שיש לויקיפדיה לכתוב על מזונם של הקופים:
מרבית מיני הקופים הם אוכלי כול, עם העדפה למזון צמחי. את הפחמימות והשומנים במזונם הם משיגים בעיקר מאכילת פירות וזרעים, אך מקורות כאלו לרוב אינם מספקים די חלבונים. יש מיני קופים, כמו שאגנים ובני תת-משפחת הקולוביניים, אשר משיגים את החלבונים שלהם מאכילת עלי העלווה של עצים. מינים כאלו הם צמחוניים לחלוטין, והם מתאפיינים בכרס תפוחה הדרושה לאחסון קיבה גדולה מספיק לפירוק העלים באמצעות תהליכי תסיסה, בדומה לקיבה של מעלי גירה. ביערות מסוימים להקות קופים ממינים אלו עלולים להפשיט עצים שלמים ממרבית עלוותם תוך ימים ספורים. כמה מיני מרמוסט מתמחים באכילת גומי טבעי, ובבוני ג'לדה הם המין היחיד של קופים הניזון בעיקר מעשב. מיני קופים אחרים, ביניהם כאלו שהם קטנים מכדי לטפח כרס גדולה דיה, משיגים את החלבונים שבתפריטם מאכילת חרקים וחסרי חוליות קטנים נוספים, ומשוד ביצים מקני עופות. בבונים אף צדים יונקים קטנים, כגון עופרי צבאים.

האם הקוף זקוק לכמות גדולה של בשר וחלב כדי להשיג דֵּי סידן או ויטמין B12?

כיצד מייצרת הפרה כמות כה גדולה של שומן ושל ויטמין B12 מאכילת עשב בלבד?

מדוע האדם בלבד זקוק (לכאורה) לחלב ולבשר כדי למלא את צרכיו, ורק הוא אינו יכול להסתפק באכילת מזון צמחי, והרי הוא דומה כל כך לקוף מהבחינה הפיסיולוגית?

ובכן, זה בדיוק מה שטוענת שיטת הבריאות הטבעית. האדם אכן יכול להסתפק במזון מן הצומח, ודבר לא יחסר מצורכי גופו.

אדם שיאכל רק מזון צמחי חי כמעט לא יחלה, ואם יחלה - יצום ויתרפא, או יקפיד יותר על מזונותיו ויתרפא. תזונה נכונה לאורך זמן היא בבחינת "הקדם רפואה למכה", וגם בבחינת מתן הזדמנות נאותה לגוף לרפא את עצמו.

כותב שורות אלה היה אדם חולה, שאכל ואכל מבלי לחשוב על מה שהוא מכניס לתוך גופו. גם כשהמחלות התגברו הוא המשיך באכילה הלא אחראית, ומצבו החמיר והלך, עד שהגיע כפסע מטיפולי דיאליזה, זאת בנוסף לסוכרת שממנה סבל, שלמרות היותה מטופלת בתרופות ובאינסולין התגברה מחודש לחודש, ולמחלות רבות אחרות. חודשים ספורים לאחר המעבר לתזונה צמחית, נעלמו כל המחלות שמהן סבל, ומכמות של תשע תרופות ביום הוא ירד לכמות של אפס.


אפשר להתווכח שעות על תפיסת הרפואה המערבית מול תפיסת שיטת הבריאות הטבעית, אבל קשה להתווכח על התוצאות.

רוצה תוצאות מיידיות?

צור קשר עם ד"ר רפאל זר