054-5722692

בואו נשמור על קשר

ראשון-חמישי: 09.00 - 17.00

בתיאום מראש

ניר גלים

נורית 2

מאמרים

מזון

מה מסמל עבורך הגרף הבא?

Graph 1

הגרף כולל מספרים הן בציר X והן בציר Y שלו, אבל הוא יכול להתאים לתיאורים שונים ומגוונים.

כעת נוסיף נתון, והוא שהמספרים שעל ציר X מסמלים תאריכים; 0 הוא תחילת הספירה הכללית, 2,000 הוא שנת תום המילניום השני. האם כעת הגרף ברור יותר? יש להניח שלא הרבה יותר מקודם...

עוד יש להניח, שהקוראים שניסו לנחש מה מכמת הגרף, שיערו שמדובר בנפח האנושי שאכלס את כדור הארץ לאורך אלפיים השנים האחרונות. השערה זו היא נכונה, אבל היא מהווה רק חלק מהתשובה המלאה. למעשה, גרף זה מתיימר לסמל כיווני התפתחות אנושיים לאורך אלפיים שנה, בתחומים רבים ושונים. דרך משל, ההתפתחות הטכנולוגית.

הטענה שהגרף מציג בדרכו החזותית היא' שמאפיינים אנושיים רבים התקדמו בקצב אטי מאוד במשך מאות רבות של שנים, אבל במאתיים השנים האחרונות גבר קצב ההתפתחות בלי פרופורציה כלל בהשוואה לתקופות קדומות.

בימינו נראה שתופעה זו יוצאת כמעט מכלל שליטה. אנשים אינם מסתפקים במה שהיה מקובל עד כה, ומחפשים את הריגוש הבא, שחייב להיות חזק ועוצמתי יותר מהריגוש הקודם. הכול מתיישן במהירות הבזק, ולא רק בתחום הטכנולוגי; למשל, גם בתחום המזון והטעמים שאנו מצפים לחוש בלועינו. ונראה כי הריצה הזאת אחר החדש שיחליף את הישן, שבעצמו היה חדש רק לפני שנתיים או שבועיים, יכולה להביא רק לרגשות תסכול ולמפח נפש, שהרי אין לדבר סוף.

באחד מספריו מתאר יהושע בר יוסף נער יהודי מבית אמריקאי עשיר, המגיע לארץ ישראל כדי להתנדב, ולארוחת הבוקר הראשונה שלו בארץ הוא מוזמן למשפחה כפרית. הוא מביט באוכל שעל השולחן כלא מאמין, ובעיני רוחו הוא עורך השוואה בין המעדנים שהיה רגיל לאכול בביתו אך תמול שלשום, והמזון הפשוט המונח לפניו על השולחן. הוא מושך לצלחתו סלט ירקות חתוך דק ומעט גבינת קוטג', וכמעט מאליהן נעצמות עיניו כאשר הוא חווה את התענוג הלא צפוי, של הטעמים הפשוטים שכבר הספיק לשכוח. אודה על האמת: קראתי רק שניים מספריו של בר יוסף, ולא רציתי לשוב ולקרוא ספרים נוספים מפרי עטו. בעיניי הוא היה סופר לא מוצלח ביותר. אבל הקטע התיאורי שהבאתי כאן מהזיכרון, מבלי לצטט, נטבע היטב בזיכרוני.

היתרונות של השיבה לפשטות בכלל ולמזון פשוט בפרט, הם רבים, ואפרט כמה מהם:

[א] המזון הפשוט הוא בדרך כלל בריא יותר, במיוחד אם רוב מרכיביו הם פירות וירקות. הוא נספג היטב במערכת העיכול, הוא מכיל יותר ויטמינים ומינרלים, ושאר מרכיבים חשובים, כמו סיבים תזונתיים המסייעים בניקוי רעלים.

[ב] המזון הפשוט זול יותר.

[ג] המזון הפשוט קל יותר להכנה.

[ד] אכילה שגרתית של מזון פשוט מוציאה את האדם ממסלול הרדיפה אחרי הריגוש הגסטרונומי הבא, ובכך מביאה רוגע.

הכיוון ברור, והקוראים הנבונים יכולים להוסיף עוד כהנה וכהנה סעיפי יתרונות.

הריפוי העצמי בשיטת הבריאות הטבעית מבוסס על תזונה פשוטה, שאין קץ ליתרונותיה. וכאן באה ההפתעה: אדם המתמיד באכילת מזון פשוט ובריא, בתוך פרק זמן קצר יעדיף מזון מסוג זה לא רק מטעמים בריאותיים, כי אם גם מטעמים במשמעם המקורי: התחושה הטובה והנעימה בפה.

רוצה תוצאות מיידיות?

צור קשר עם ד"ר רפאל זר