054-5722692

בואו נשמור על קשר

ראשון-חמישי: 09.00 - 17.00

בתיאום מראש

ניר גלים

נורית 2

Knee 2253047 640

פנה אליי ברק (שם בדוי), גבר בשנות החמישים המאוחרות לחייו, בתלונה על מחלות שונות התוקפות אותו ללא הרף, שפרקי הזמן שביניהן קצרים.

הדבר מטריד ביותר ופוגע לא רק בהרגשתו הכללית אלא גם בפרנסתו ובאווירה הכללית בבית. הוא סיפר שכאשר חום גופו עולה הוא ניגש לרופא המשפחה, שבודק אותו ושולח אותו לקחת אנטיביוטיקה במשך עשרה ימים, ואכן הסימפטום נעלם, עד הפעם הבאה. מסתבר שברק מרבה מאוד באכילת מזון מהחי, הן בשר ועוף, הן מוצרי חלב, והוא גם סובל מעודף משקל. ברק הצהיר שהוא מוכן לשינוי באורח חייו, ומכאן יצאנו לדרך.

הסברתי לברק שהוא סובל מגוף דלקתי, דהיינו גופו צבר רעלים במשך תקופה ארוכה, ולא הצליח להיפטר מהם, מה שהביא להצטברותם בגופו. כל התפרצות של מחלה אקוטית היא ניסיון של גופו לשחרר את הרעלים, אלא שהאנטיביוטיקה שהוא לוקח חוסמת את פתח היציאה של הרעלים, שנאלצים להישאר בגוף, עד ניסיון הניקוי הבא. כאן דרוש ניקוי יסודי, ובעקבותיו אימוץ של תפריט שישמור על גופו בריא לאורך זמן. תהליך הניקוי, ששלבו הראשון יימשך שישה שבועות, כולל אכילת מזון מהצומח בלבד, רובו ככולו מזון צמחי חי, דהיינו לא מבושל ולא מעובד. בתחילת היום פירות, ולאורך שארית היום ירקות ומעט שקדים ואגוזים. בשלב הבא יוסיף מנת מזון עמילני בצהרי היום, ומנת חלבון עם ערב. מכיוון שכמות הפירות והירקות אינה מוגבלת, לא יחוש רעב.

כאן הוספתי פריט מידע חשוב ביותר: במהלך החודש הראשון יש להניח שיחווה "משבר ריפוי" ואולי אפילו שניים. משבר ריפוי הוא תגובה בריאה של הגוף, החש שנפלה בידו ההזדמנות לנקות את עצמו מהרעלים שהצטברו בו, והוא מייצר סימפטומים (הקרויים בפינו לעתים "מחלות") שאמנם אינם נעימים, אבל הם מאפשרים פתיחת פתחי ניקוז להפרשת הרעלים מהגוף. זהו תהליך הריפוי העצמי, הפועל היטב אם לא מפריעים לו...

שוחחתי טלפונית גם עם רעייתו והסברתי לה מה יכול להיות התפקיד שלה בתהליך שאליו נכנס בעלה, ולשמחתי היא שיתפה פעולה. ואכן שבועיים לאחר תחילת התהליך חווה ברק משבר ריפוי ראשון, ועמד בו בכבוד. לאחר מכן בא משבר ריפוי שני, וגם בו עמד בכבוד. היום ברק הוא אדם בריא, המשתדל לשמור על אורח חיים אחראי, ולהקפיד על הכלל שלפיו מדי יום על האדם להפריש רעלים בכמות שלא תיפול מכמות הרעלים שהוא מכניס לגופו.